גלישה וחופים

Costa-Rica

קוסטה ריקה - המקום המושלם לחופשה המושלמת.

גלישה

קוסטה ריקה נמצאת בין האוקיינוס השקט והים הקאריבי ואין גבולות המפרידים בינה לבין הים. המשמעות היא שעל שטח קטן יחסית יש קו חוף של לא פחות מ-1,221 ק"מ. זהו אחד מקווי החוף היפים בעולם ואליו מגיעים חובבי גלישה לכל אורך השנה. קוסטה ריקה היא בירת הגלישה של יבשת מרכז אמריקה וחופיה מתאימים לתיירים בכל הגילאים. בנוסף, תואר "הדגל האקולוגי הכחול" מוענק ל-56 חופים במדינה העומדים בקריטריונים מחמירים. אלו קריטריונים הקובעים האם החוף נקי, תורם למערכת האקולוגית של כדור הארץ ובטוח לרחצה ולגלישה.

 

בניגוד למקומות אחרים אליהם ניתן להגיע במסגרת טיול מאורגן, בקוסטה ריקה הביקור בחופים הוא חלק בלתי נפרד מהחוויה. כמעט כל המסלולים של טיולים מאורגנים בקוסטה ריקה כוללים ביקור בחופים המרכזיים. באיזור צפון הפסיפיק לדוגמא נמצאים החופים פלאיס דל קוקו, פלאיה בואנה ויסטה, פלאיי בלנקה ופלאייה וירדור, פלאייה אזול ופלאייה בצ'ואוקו או פלאייה בראסיליטו. לעומת זאת, במרכז הפסיפיק מחכים חופי פונטה לאונה וחוף פאלמה. מי שמעדיף רצועת חופים תיירותית יכול להגיע לחופים בפונטראנס שבה חופי דה דונה אנה, חופי קאלדרה והחוף ג'אקו.

deviter

איפה כדאי לגלוש?

טיולים מאורגנים לקוסטה ריקה מתאימים לכל הגילאים ובין היתר מצטרפים אליהם גם גולשים צעירים. היתרון של החופים בקוסטה ריקה הוא אפשרות ללמוד גלישה גם במקומות פחות סוערים. מנגד, במהלך טיול מאורגן נחשפים התיירים לחופים עם גלים מושלמים המגיעים למספר מטרים לפחות. חוף דומינקל לדוגמא נחשב מצוין עבור גלישת גלים ויש בו בתי קפה ושמורת טבע פרטית. חוף דומינקל נמצא בצד הפסיפי ומרוחק 45 ק"מ לקפוס. פעילויות נוספות המתקיימות בחוף מלבד גלישה הן דיג בים ובנהר בארו, טרקים ורכיבה על סוסים או על אופניים.

 

עוד חוף מפורסם לגלישה הוא סאמארה. זהו חוף הנמצא באיזור צפון מערב המדינה ובמרחק של 30 ק"מ דרום מערבית לעיר ניקויה. טיולים מאורגנים לקוסטה ריקה כוללים ביקור בחוף הזה בגלל שונית האלמוגים הייחודית הנמצאת מולו. מעבר לכך, טיול מאורגן לחוף כולל תיאום של פעילויות שייט וצלילה. 

deviter