קצב וריקוד במרכז אמריקה

Costa-Rica

קוסטה ריקה - המקום המושלם לחופשה המושלמת.

קצב וריקוד במרכז אמריקה

קצב וריקוד במרכז אמריקה

ארצות אמריקה הלטינית ידועות במקצבי הריקוד הסוחפים שבראשם ריקוד הסלסה.

סלסה היא הבסיס הכי תוסס ומוכר ולו סגנונות שונים בהתאם למדינה ולמקצב המוסיקה.

מקובה הגיעה הסלסה הקובנית – המאופיינת בצעדים איטיים ובתנעה מעגלית של בני הזוג. כאן לא מדובר בתנועות מסובכות אלא בזרימת הגוף של בני הזוג. סגנון זה התפתח בשנות ה50 ןה-60 והוא מבוסס על מקורות קובניים וותיקים כמו ריקוד הצ'ה צ'ה צ'ה והממבו.

סלסה בסגנון מיאמי – במאימי המהגרים הקובנים "שדרגו" את הסגנון הבייתי וכאן יש דגש על ווריאציות ארוכות ומסובכות. כאן יש מוביל ומובל בין בני הזוג.

סגנון נוסף שהתפתח בארה"ב הוא "סלסה L.A"  – גם ריקוד זה בנוי על שיתוף פעולה בין בני הזוג הרוקדים והוא תאטרלי ומוחצן ומטרתו היתה למשוך תשומת לב וליצור מעגלי צופים סביב הרוקדים. ריקוד זה כולל הפלות, הנפות ואקרובטיקה ייחודית תוך כדי הריקוד.

הריקוד הפך לחלק בלתי נפרד מתרבות דרום ומרכז אמריקה והוא מתאים לכולם ללא צורך בלמידה, מעמד חברתי מסוים או מקום מגורים ספציפי. ריקוד הוא שפה שמאחדת את המדינות הלטיניות.

היום שיטות רבות התפתחו וישנם בתי ספר מקצועיים ללימודי הריקוד והסלסלה. כמו כן נוצרה מודעות ללימוד והתפתחות ילדים בעקבות תנועה. וניתן למצוא במדינות רבות ניתן למצוא לימודי ריקודים סלונים לילדים ושיעורים מקצועיים להקניית ידע ותנועה כבר לתינוקות.