אטרקציות MUST בגיאורגיה שאתם חייבים להכיר

Costa-Rica

קוסטה ריקה - המקום המושלם לחופשה המושלמת.

אטרקציות MUST בגיאורגיה שאתם חייבים להכיר

אטרקציות MUST בגיאורגיה שאתם חייבים להכיר

בין אם תכירו בכך עכשיו ובין אם רק אחרי סיום הטיול- הנסיעה לגיאורגיה כולה אטרקציה אחת גדולה. יותר ויותר ישראלים שחוזרים מטול לגיאורגיה מספרים על הנופים המרהיבים ועל העושר הקולינרי והתרבותי של המקום.
כיעד שנפתח לביקור רק לאחרונה יחסית טיול גיאורגיה נחשב לטיול פופולארי ומוצלח למדי.

בין הטיול לגאורגיה שלכם הוא זוגי ובין אם בחרתם בטיול משפחות לגיאורגיה האפשרויות שלכם מגוונות ורבות. בטיבליסי עיר הבירה יש פארק גדול שמתאים לטיול רומנטי או לטיול משפחתי. לצד הפארק יש שורת בתי קפה ופאבים עם סגנונות מוסיקה שונים ומסעדות חלקן אוטנטיות וחלקן מותאמות לתיירים בסגנונות קולינריים שונים.

כמה דרכים להעפיל אל הפסגה

מומלץ להעפיל לפסגת ההר Mtatsminda באמצעות רכבת שממנה ניתן לחזות גם בנוף של כל טיבליסי. בפסגה ממוקם מגדל השידור של טיבליסי שניתן לבקר בו וכן יש לונה פארק שפתוח בבקרים ומתאים לטיולי משפחות לגיאורגיה, וכמובן שלל בתי קפה ומסעדות ופארק מרהיב. ניתן להעפיל להר גם באמצעות הרכבל שעובד על 3 לפנות בוקר. הרכבך ממוקם בפארק שליד העיר העתיקה וגם באמצעותו להגיע ישירות לפסל "מאמא גיאורגיה שבמרכזו של ההר".
אטרקציה נהדרת נוספת היא שייט בנחל קורה שמאפשר שייט עד שעות מאוחרות בלילה למי שמעוניינים בשייט רומנטי או למשפחות מומלץ יותר לשוט בבקרים.

אתרי ביקור חובה בטיבליסי

טיבליסי- עיר הבירה של גאורגיה המשלבת בין הישן לחדש ומציגה לכל מבקריה תצוגת תכלית מרהיבה הן של עברם של הגאורגים מתקופות שונות והן מהמודרניות העכשווית.

המרחצאות החמים של טיבליסי – שעל שמם קרויה העיר (משמעות המילה טיבלי היא חמים). נובעים ממעיינות גופרית שנובעים מהאדמה כבר יותר משבע מאות שנה. מרביתם של המעיינות מצויים מתחת לפני הקרקע אך מבצבצים בפתח שמהווה את פתחי האוורור של בתי המרחץ. בעבר שימשו את תושבי העיר 65 מרחצאות אך כיום מבתי המרחץ העתיקים נותרו שבעה שמשמשים תמורת תשלום סמלי לטבילה במים חמים לרגיעה ופינוק וכן לשכור חדר פרטי לעיסוי.

הגנים הבוטניים של טיבליסי- משתרעים על פני 1,610 דונם ומכילים מעל ל-4,500.מיני צמחים שונים. הגנים נחשבים לגדולים ביותר בערי הקווקז והכניסה אליהם ממוקמת למרגלותיה של מצודת נרקילה.

טיבליסי העתיקה – על שלל סמטאותיה הצרות שלל כנסיות לצד בתי כנסת ומבנים סובייטים בעלי מרפסות מחוברות. ביקור במצודת נרקילה העיקה ממנה ניתן להשקיף על נוף העיר ונהר הקורה. ביקור נוסף בקתדרלת סיאוני שנבנתה במאה השישית ועברה מספר גדול של שיפוצים שונים מאז.

ברחוב שרדן מבחר גלריות וחנויות וכמובן שלל מאכלים אוטנטיים נפלאים.

קיימות שלל אטרקציות נוספות לבילוי בגיאורגיה שצוות המדריכים של איילה גרופ ישמחו לייעץ לכם לבקר בהן. כל מה שתצטרכו לעשות כדי ליצור עמם קשר הוא רק להקליק פה