כל מה שצריך לדעת לקראת חופשה מושלמת בקוסטה ריקה

Costa-Rica

קוסטה ריקה - המקום המושלם לחופשה המושלמת.

כל מה שצריך לדעת לקראת חופשה מושלמת בקוסטה ריקה

כל מה שצריך לדעת לקראת חופשה מושלמת בקוסטה ריקה

בשנים האחרונות נראה כי כולם חולמים לטוס לחופשה בקוסטה ריקה - ובצדק! לא רק שמדובר בארץ יפיפיה ומרתקת, היא גם נחשבת, באופן כללי, לאחד המקומות הבטוחים ביותר לטיול בעולם, ובוודאי שלהכי בטוחה במרכז אמריקה. עם זאת, ישנן כמה עצות וטיפים שכדאי לקרוא לפני הנסיעה, כדי להבטיח שאתם מוכנים לטיול שלכם:


מתי לטוס?


אי אפשר לזמן מזג אוויר יבש ושמשי בכל עת בקוסטה ריקה, אבל העונה הגשומה העיקרית היא ממאי ועד דצמבר. העונה הגשומה יכולה להשפיע על החופשה כולה כך שכדאי להקדיש תשומת לב מיוחדת לדפוסי מזג האוויר. הרבה כבישים בקוסטה הם כבישי עפר או בוץ אז אם תוסיפו קצת גשם לסיפור, תגלו כי הם יהפכו במהירות לבלתי עבירים. אזהרה - אומרים כי אוקטובר הוא הזמן הגרוע ביותר לבקר בקוסטה ריקה. כמות המשקעים גבוהה ועסקים רבים נסגרים במהלכו. אם ספטמבר או אוקטובר הם החודשים היחידים בהם אתם יכולים לטוס, נסו להגיע לחוף הקריבי, שם יש הכי הרבה סיכוי למזג אוויר יבש.


שבוע אחד בקוסטה ריקה אינו מספיקהמדינה אמנם עשויה להיראות קטנה, אבל יש כל כך הרבה פעילויות מדהימות בקוסטה ריקה, ששבוע אחד פשוט לא יספיק לכם. ישנם מאות חופים לחקור, 24 פארקים לאומיים, 6 הרי געש ומספר עצום של פעילויות בהן אפשר להשתתף במהלך הביקור שלכם.

אין צורך בחיסונים מיוחדים לקראת הנסיעה

וגם אין צורך לקחת תרופות מיוחדות. אבל כן מומלץ לקחת תיק עזרה ראשונה בסיסי, קרם הגנה מהשמש, והמון ספריי נגד יתושים! היתושים בקוסטה ריקה נושאים מספר סוגי מחלות כמו קדחת דנגי, זיקה ועוד. הם אינם נפוצים אבל בכל זאת, ורק ליתר ביטחון, חובה לרכוש ביטוח נסיעות מקיף למשך כל השהות שלכם בקוסטה ריקה.

טיפים חשובים

● השתמשו בכספת בחדר המלון שלכם, מתי שרק תוכלו. אל תסתובבו עם סכומי כסף משמעותיים עליכם.
● לעולם אל תשאירו פריטים ללא השגחה, במיוחד בחופים.
● אל תשאירו חפצי ערך במכונית שלכם
● הנכם נדרשים לשאת את הדרכון, או עותק ממנו, הכולל את דף הצילומים והנתונים המלא, וכן את דף חותמת הויזה.
● טיפים (10%) ומיסים (13%) אמורים להיכלל בחשבונכם במסעדות. כדאי לברר זאת לפני ההזמנה.
● בטוח לשתות מי ברז כמעט בכל המקומות בקוסטה ריקה. אם יש לכם בטן רגישה, שאלו את פקידת הקבלה של המלון כדי להיות בטוחים.
● יש וויי-פיי זמין ברוב בתי המלון.
● לפני הנסיעה צריך ליצור קשר עם חברת האשראי שלכם להודיע להם על הנסיעה לקוסטה ריקה.
● ספרדית היא השפה הרשמית, אם כי רוב האנשים שעובדים בתיירות גם מדברים אנגלית.
● אל תלכו לבד בלילה.
● הביאו ציוד גשם - בכל זאת, מדובר על איזור של יערות גשם.
● למידת בסיסים של כמה משפטים בספרדית מועיל, ויהיה מוערך על ידי המקומיים, אבל לא הכרחי.

צפו לבלתי צפוי

בקוסטה ריקה, שום דבר לא הולך לפי התוכנית. אם אתם חושבים שיש לכם תוכנית נסיעה מושלמת וששום דבר לא יכול להשתבש, אתם טועים. לדברים יש נטייה להשתבש ולא משנה באיזה יעד בעולם. ביטוח נסיעות מכסה בדיוק את זה - את כל מה שאינו צפוי. בין אם זו תאונת גלישה בה שברתם (חס וחלילה) יד, ונזקקתם לטיפול בבית חולים מקומי (תתפלאו לגלות לאיזה סכומי עתק אפשר להגיע אם טסים בלי ביטול לחול), דרכון שאבד, מזוודה שנגנבה, תאונת דרכים או כל רעה אחרת. בקוסטה ריקה, נראה שהבלתי צפוי קורה הרבה יותר. ואם אתם לא מוכנים לזה (נפשית יותר מכל דבר אחר), זה ללא ספק יכה אתכם ויאיים להרוס את חופשת החלומות שלכם.