בין תל אביב לקוסטה ריקה

Costa-Rica

קוסטה ריקה - המקום המושלם לחופשה המושלמת.

בין תל אביב לקוסטה ריקה

בין תל אביב לקוסטה ריקה

נקודת מבט אישית...יוצאים לדרך

תושבי תל אביב ידועים בספונטניות שלהם וברצון שלהם ללכת ולטייל במקומות האקזוטיים ביותר בעולם, אם זה לכבוש את האברסט או למצוא את עצמך נודד באיזה ג'ונגל, ככה אנחנו תושבי תל אביב, מחפשים ריגושים כל הזמן, אז כן, הרבה פעמים מצאתי את עצמי מבצע סיורים בתל אביב, כי אני פשוט אוהב את העיר הזאת, ותמיד יש מה למצוא בה ולעשות בה, פשוט כי היא עיר שאינה נגמרת, יש בה את הכל מהכל ואף פעם לא משעמם בה, אז הייתי לוקח תיק גדול ופשוט מטייל בתל אביב, לוקח מפה גדולה ועובר שעות בכל מיני מקומות שאפילו לא ידעתי שקיימים, אפילו שאני גר בעיר הזאת כבר עשור, הרבה פעמים מצאתי את עצמי מופתע כאשר הייתי רואה דברים שממש קרובים למקום שגרתי בו ואפילו לא העלאתי על דעתי כי הוא קיים.

אני זוכר שבאחד מהימים שסיימתי את אחד משלל הסיורים שביצעתי בתל אביב, ישבתי עם חברים בפאב וסיפרתי להם מה ראיתי ומה עשיתי ובין השאר סיפרתי על הטיול הטיסות לברצלונה אל על שלקחתי מספר פעמים בשנים האחרונות, אחד מהם קפץ ואמר לי, אם אתה אוהב לטייל כל כך, אני רוצה להמליץ לך על מקום שהייתי בו לא מזמן, קוסטה ריקה שמו, ארץ מדהימה , ירוקה ושמחה , אני בטוח שתתאהב בה.

את האמת, אני לא הכי אוהב טיסות, אבל תמיד קרץ לי לבדוק גם מקומות אחרים, הרי את האזור שלי כבר מיציתי עד תום.

לאחר בדיקה קצרה בכל מיני חברות נסיעות, מצאתי את עצמי מהר מאד על מטוס אל עבר היעד, עם ידע ממש מועט , אך אם רצון מאד גדול לראות ולחוות את כל הסיפורים והירוק ששמעתי אז באותו הפאב.

אז הרשו לי להגיד לכם את זה – ברוכים הבאים לגן עדן, באמת אחד המקומות היפים ביותר שתוכלו להעלות על דעתכם, במדינה הזאת קיימים החופים היפים ביותר בעולם, לא סתם היא בירת הגלישה של יבשת מרכז אמריקה!

בנוסף מה שמדבר שם הוא הטבע! הכל כל כך טבעי, כל כך משוחרר, תמצאו את עצמכם מטיילים בין שלל קופים , צבים וחיות מדהימות , תנשמו עמוק את כל הירוק והאוויר הצלול ותשאלו את עצמכם מה חשבתם לעצמכם בכלל שלא רציתם לטוס לשום מקום לפני???

ואם אתם חובבי תרבות תוכלו למצוא כאן כל כך הרבה תרבויות חדשות וגם לפגוש את הקהילה היהודית הקטנה שחיה שם, קהילה מדהימה ומפנקת.

קחו בחשבון כי בקוסטריקה מזג האוויר משחק תפקיד מאד משמעותי, המדינה הזאת מחולקת לאזורי אקלים! כאשר בהרבה מקרים אם תעברו אזור אקלים פתאום מחום תכנסו למערכת קרה וגם הפוך, מטפטופים וגשם פתאום תחוו חמסין.. לכן צריך לקחת זאת בחשבון ולבוא עם כל סוגי הבגדים, על מנת שלא תמצאו את עצמכם באמצע מבול עם גופיה וכפכפים.

 

בסך הכל החוויה שלי הייתה באמת מדהימה, אומנם בסוף חזרתי לסיורים שלי בתל אביב, אבל את החוויה שעברתי בקוסטה ריקה לא אשכח לעולם, מה גם שאמליץ לכל אחד ואחד לחוות ולטייל במדינה המדהימה הזאת.