קוסטה ריקה – אמריקה המרכזית

Costa-Rica

קוסטה ריקה - המקום המושלם לחופשה המושלמת.

קוסטה ריקה – אמריקה המרכזית

קוסטה ריקה – אמריקה המרכזית

קוסטה ריקה היא מדינה טרופית המביאה אליה תיירים מכל העולם. ישראלים רבים מבקרים בקוסטה ריקה במסגרת הטיול הגדול שלהם לאחר השירות הצבאי. לרוב הישראלים מסלול דומה המתחיל בדרום אמריקה ומסתיים במרכז אמריקה או לעיתים בארצות הברית.

ישראלים רבים נוטים לדלג על קוסטה ריקה מכיוון שהם בטוחים שמלבד גלישה בחופים יפים אין למדינה להציע אטרקציות נוספות.

 

אתרים אטרקטיביים בקוסטה ריקה

 

לה פורטונה la fortuna – כפר סמוך להר הגעש המפורסם ארנל אליו מגיעים מטיילים רבים מכל קצוות העולם. הר הגעש התעורר בשנת 1968 והרג כמה עשרות בני אדם. כיום תוכלו לבקר בהר הגעש בשעות הערב בזמן זה תוכלו ליהנות ממראה מרהיב של שבבי לבה מתנוססים באוויר. ניתן לצאת להר הגעש ארנל באופן עצמאי אך עדיף לצאת בסיורים מסודרים ובקבוצות. בנוסף, מגיעים ללה פורטונה על מנת לבקר במעיינות החמים (המים המגיעים מהר הגעש), לצפות במפל פורטונה ולבקר במערות וונדאו שהן למעשה מערות תת קרקעיות.

ליבריה Liberia – אחת הערים המרכזיות ביותר בקוסטה ריקה והיא שוכנת בחלקה הצפוני של המדינה, העיקר ליבריה מציעה אווירה צעירת ומרעננת עם סיאסטה כמו בימים עברו, ניתן ליהנות מפיקניק בפארקים ומהשקט השורר בעיר המרכזית וממנוחה (מתאים בדרך כלל למטיילים לאחר טיול ארוך – מנוחה של כמה ימים). מלבד השקט והנינוחות העיקר לא מציעה דבר.

סאן חוזה San jose – סאן חוזה היא העיקר המרכזית ביותר במדינת קוסטה ריקה. בסאן חוזה מבקרים נהנים מחיי הלילה, קניות ותרבות שונה. העיר לא מציעה טיולים יומיים וטראקים לכן אם אינכם רוצים לבקר בעיר מרכז אמריקאית ולהרגיש באירופה אל תגיעו לסאן חוזה למרות האווירה אותה היא מציעה לתיירים. סאן חוזה היא העיר בין היפות השוכנות באמריקה המרכזית ולכן כדאי לבקר בה ולספוג את התרבות המקומית, בעיר תוכלו למצוא פאבים ומועדונים מקומיים, קניות ומסעדות מעולות. אזור הפאבים וחיי הלילה נקרא אל פואבלו.

טורטוגרו Tortuguero – כפר תיירותי בצפון מזרח קוסטה ריקה, הכפר מבודד ולכן יש לדאוג לכסף מזומן מראש.  אחד האתרים המרכזיים של טורטוגרו הוא הפארק הלאומי, שם ניתן לצפות בזנים נדירים של ציפורים, תנינים וכדומה. הפארק הלאומי מפורסם מכיוון שאליו מגיעים צבי ים בעונת הרבייה להטלת ביצים. אם תרצו לצפות בצבים בתקופה זו תצטרכו להגיע בחודשים יולי אוגוסט. הכניסה לפארק עולה כסף ולכן יש להערך מראש. בנוסף, ניתן לערוך שייט בקאנו או סירת מנוע ולצפות בחיות.