טבע בקוסטה ריקה

Costa-Rica

קוסטה ריקה - המקום המושלם לחופשה המושלמת.

טבע בקוסטה ריקה

שמורות הטבע הן אחת האטרקציות המוכרות והמפורסמות ביותר של קוסטה ריקה. זו ארץ עם נופי בראשית ושפע אדיר של חי וצומח. אוצרות הטבע פרוסים לכל אורכה ורוחבה של קוסטה ריקה. הם מהווים מוקד משיכה עבור תיירים בכל הגילאים וניתן לשלב אותם עם פעילויות אקסטרים מיוחדות כמו טרקים, רכיבה על אופני הרים, רפטינג, צלילה, דייג ועוד. מעל 25% משטחה של קוסטה ריקה הם שמורות טבע ופארקים לאומיים. קוסטה ריקה תחומה בין שני אוקיאנוסים – הים הקאריבי והים השקט – ולכן התיירות האקולוגית היא חלק בלתי נפרד ממאפייני המדינה.

 

מומלץ להצטרף לסיור קבוצתי או טיול מאורגן על מנת לספוג את החוויה המלאה של קוסטה ריקה. מדריך מנוסה יכול לחשוף את סגולות השטחים העצומים, לספר על אוצרות הטבע ולערוך היכרות עם חיות האיזור. הפארק הלאומי פאולו ורדה לדוגמא מכיל מיליוני ציפורים ויש לידו איזורים להקמת אוהלים. בנוסף, הרבה טיולים מאורגנים לקוסטה ריקה כוללים את שמורת הטבע קארארה המשמשת מקום מחיה לתנינים ואת גני לנקאסטר המפורסמים בשל הצמחים הטפילים אשר חיים על צמחים אחרים.

deviter

חיות וכללי התנהגות

מלבד חופי הים, יש הרבה מקומות בקוסטה ריקה בהם ניתן לראות את חיות האיזור. טיולים מאורגנים לקוסטה ריקה מתאפיינים במפגשים ספונטניים עם קופים, פרפרים, איגואנות, צפרדעים נדירים, טפירים, צבי ענק, יגוארים, עטלפים וגם חוטמנים או תוכים. הסיבה לכך היא שהחל משנת 2013 הכריזה הממשלה על סגירת גני החיות. המשמעות היא שכל החיות נמצאות בטבע ובעיקר לצד החופים או על האיים. טיול מאורגן מציע מפגש יוצא מגדר הרגיל עם איים אליהם ניתן להגיע בעזרת יאכטות או סירות. רשימת האיים המיוחדים והטבעיים כוללת את איי מפרץ ניקויה, האי טורטוגה, האי קאנו והאי הסמוך קוקו.

 

חשוב לשתף פעולה עם כללי ההתנהגות הנהוגים במהלך טיולים מאורגנים לקוסטה ריקה. אין להאכיל את חיות הבר, יש ללכת רק בשבילים מסומנים ואסור לקטוף צמחים. טיול מאורגן הוא חוויה המגיעה עם המון אחריות – בעיקר כלפי הטבע באחת המדינות היפות ביותר בעולם.

deviter