דת ותרבות

Costa-Rica

קוסטה ריקה - המקום המושלם לחופשה המושלמת.

תרבות בקוסטה ריקה

אוכלוסיית קוסטה ריקה מונה קצת מעל 4.7 מיליון תושבים. שיעור תושביה הלבנים הוא הגבוה ביותר במרכז אמריקה, למעט צ'ילה. קבוצות דמוגרפיות נוספות החיות בקוסטה ריקה כוללות אינדיאנים ומסטיטוס, שהם בני תערובת לבנים-אינדיאנים הנולדו להורים ממוצא אירופי ואינדיאני. שיעור הילידים בקוסטה ריקה נמוך מכפי שנהוג לחשוב ומעל 94% מהאוכלוסייה הם אירופים או מסטיטוס. יחד עם זאת, 3% מאוכלוסיית קוסטה ריקה הם שחורים המרוכזים בגבול עם החוף הקאריבי ועוד 1% הם מהגרים ממוצא סיני.

 

מכל האמור לעיל ניתן להבין את הייחודיות של טיולים מאורגנים לקוסטה ריקה. אין עוד הרבה מקומות בעולם בהם במהלך טיול מאורגן אחד ניתן להיחשף לערב רב של תרבויות, מנהגים, מסורות וחגים. קוסטה ריקה היא מהבחינה הזו לא רק ארץ מסבירת פנים עם עושר עצום של חי וצומח, אלא גם מוקד משיכה תרבותי ואנתרופולוגי.

deviter

דת ומנהגים בקוסטה ריקה

הדת העיקרית בקוסטה ריקה היא נצרות קתולית, אך יש גם פלגים פרוטסטנטים. הפלג הפרוטסטנטי הגדול במדינה כולל את האוונגליסטים. בקוסטה ריקה יש גם קהילה יהודית קטנה המונה 3,000 נפשות. טיול מאורגן הוא הזדמנות לראות כיצד חיה הקהילה היהודית בקוסטה ריקה ובאיזה אופן היא שומרת על מנהגיה. מעבר לכך, טיולים מאורגנים לקוסטה ריקה כוללים ביקור בבתי הכנסת של עיר הבירה סן חוזה. בתי הכנסת המפורסמים בעיר הם בית כנסת שערי ציון הנמצא בשימוש של הקהילה האורתודוקסית, בית חב"ד ובית כנסת בני ישראל השייך לקהילה הרפורמית.

 

יש הרבה חגים המזוהים עם טיולים מאורגנים לקוסטה ריקה. אפשר להזמין טיול מאורגן לקראת תחילת השנה ולבקר במדינה בתאריך 1 בינואר, או להעדיף את חג הפסחא הנחגג בחודשים מרץ ואפריל. בתאריך 1 באפריל חוגגים המקומיים את יום חואן סנטה מריה וביום 1 במאי את יום העבודה. ביקורים לא פחות צבעוניים במדינה נערכים בתאריך 25 ביולי שהוא יום סיפוח מחוז גואנקסטה וביום 15 בספטמבר שהוא יום העצמאות. מי שמעדיף את סוף השנה יכול להגיע בתאריך 12 באוקטובר שהוא יום כריסטופר קולומבוס ובחג המולד בתאריך 25 בדצמבר.

deviter