חשיבות ביטוח נסיעות לחו\"ל

Costa-Rica

קוסטה ריקה - המקום המושלם לחופשה המושלמת.

חשיבות ביטוח נסיעות לחו\"ל

אתם מתכננים היום את החופשה המשפחתית הקרובה? או שאולי אתם נוסעים למדריד לכמה ימים לפני חג המולד כדי לחגוג וליהנות יחדיו? אם כך, אין ספק שאתם מתרגשים, כי מי יכול להישאר אדישים לנסיעות לחו"ל? זה לא משנה בני כמה אתם וכמה פעמים בחיים כבר נסעתם לחו"ל כי בכל פעם מחדש יש בכך משהו מרגש. אנחנו עולים על מטוס ותוך כמה שעות מגיעים לארץ אחר, לשפה, לתרבות ולאוכל שונה, מה שמסביר מדוע כולנו מצפים ליהנות כמה שיותר. עם זאת, חשוב לזכור שלא הכול נמצא בשליטה שלנו ותקלות, תאונות ומחלות עלולות להתרחש גם בחו"ל. לכן אחד מהדברים הכי חשובים שעליכם לעשות לפני שאתם יוצאים  לדרך, זה ביטוח נסיעות לחו"ל ויפה שעה אחת קודם. לנסוע בלי ביטוח זה אומנם יכול לחסוך לכם כסף אך אתם יכולים להיות בטוחים שאם זו תהיה הבחירה שלכם, זה עלול להיגמר רע מאוד. ראשית, יש מדינות שבהן פשוט לא תקבלו טיפול רפואי בלי ביטוח ושנית, יש מקומות שבהם בלי ביטוח זה יעלה לכם הון. לכן, אם אתם יכולים לעשות ביטוח וכך לסכן את עצמכם פחות, אז למה לא? 

איך קובעים את מחיר הפוליסה? 

כאשר מדברים על ביטוח נסיעות לחו"ל ניתן לראות שיש מחירים שונים ומגוונים. לכן טבעי שאפילו שני בני זוג שיוצאים יחדיו לטיול יקבלו הצעות שונות מבחינת המחיר מחברות הביטוח. ישנם לא מעט גורמים שיכולים להשפיע על העלויות של ביטוחי הנסיעות, כמו לדוגמה: 

• גיל המבוטח – ככל שאתם מבוגרים יותר כך המחיר של הפוליסה יהיה יותר גבוה. 

• מצב בריאותי לפני הנסיעה – האם אתם סובלים ממחלות כרוניות שונות? 

• היסטוריה רפואית – האם יש לכם היסטוריה רפואית מורכבת במיוחד? 

• עישון – האם אתם מעשנים? 

בנוסף לכך, יש גם משמעות לשאלה לאיפה אתם נוסעים שכן יש מדינות שנחשבות להרבה יותר מסוכנות לעומת אחרות. אם כל זה לא מספיק, כדאי שתדעו שגם השאלה מה אתם מתכננים לעשות בטיול שלכם תשפיע על מחיר הפוליסה. כלומר, אם אתם מתכוונים לעשות בנג'י או ספורט אתגרי אחר, הרי שזה יבוא לידי ביטוי במחיר הפוליסה וכדאי לקחת זאת בחשבון. 

כך תבחרו לכם חברת ביטוח טובה 

לבסוף, אנחנו ממליצים לכם גם לראות לאיזו חברת ביטוח אתם מתקשרים ואיפה אתם עושים לכם ביטוח נסיעות. לא בכל המקומות הכסף שלכם ייתן לכם בדיוק את אותו הדבר ויתרה מכך, לא בכל חברות הביטוח תמיד תקבלו מענה מהיר ויעיל. לכן כדאי לבדוק מספר פרטים לפני שמחליטים לאיזו חברת ביטוח רוצים לפנות, כי למה שלא תקבלו את המקסימום עבור התשלום? לנסוע כשיש לכם ביטוח נסיעות זה לנסוע בראש שקט ולכן, אם חשוב לכם ליהנות ולחזור בשלום, מומלץ לא לוותר על ביטוח כזה.